+38(093)971-17-87

Вартість ремонту

Вартість ремонтних робіт – це одне з основних питань, про яке задумуються власники квартир, плануючи зміни в інтер’єрі.  Дуже часто в поняття «вартість ремонту» вкладається різне розуміння.

Хтось, кажучи про вартість ремонту, має на увазі вартість самих робіт, хтось – вартість робіт і матеріалів. Хтось враховує меблі й техніку, а хтось ні. Таких комбінацій дуже багато і тому сприйняття вартості у всіх людей різне.

Тому важливо розібратися з цими поняттями, щоб правильно сприймати інформацію.

В цілому виділяють декілька основних етапів робіт:

  • Чорнові роботи
  • Чистові роботи
  • Меблі, двері і текстиль
  • Техніка

Якщо з меблями, дверима і технікою все зрозуміло, то з першими двома поняттями потрібно трохи прояснити.

Чорнові роботи –  сюди входять всі підготовчі роботи такі, як штукатурка, стяжка підлоги, монтаж гіпсокартонних конструкцій, розведення  електромереж та сантехніки та інші подібні роботи. Тобто умовно всі роботи, під час виконання яких, досить брудно. Як правило, замовник рідко розуміється в технології виконання таких робіт і довіряє вибір та закупівлю матеріалів для виконання майстрам. Такі матеріали називаються «чорновими». Це насамперед, різноманітні будівельні суміші (клей, цемент, спеціалізовані гіпсові та цементні суміші), кабель, труби, гіпсокатон та інше.

Чистові роботи –  це роботи по завершальному оздобленню інтер’єру.  Фарбування, монтаж ламінату чи паркету, встановлення освітлення та декоративних елементів та сантехнічних приборів. Також, сюди часто відносять і не досить чисті у виконанні роботи, такі як вкладання плитки. Тобто, іншими словами, результат чистових робіт – прибрана квартира, повністю готова до монтажу меблів. Матеріали, необхідні для виконання чистових робіт, називаються «чистовими». Це, насамперед, покриття для підлоги, керамічна плитка, фарба, унітаз, змішувачі і т.д.  Чистові матеріали, як правило, обирають власники квартир разом з дизайнерами або самостійно.

Тепер щодо самої вартості.

Вартість окремих робіт поняття дуже складне і залежить від багатьох факторів серед яких: майстерність виконавця, технологія виконання роботи, логістика пов’язана з розташуванням об’єкту, графік дозволених для роботи годин та багато іншого.  Людині, яка робить ремонт вперше,  важко зрозуміти чи запропонована вартість  відповідає поставленій задачі чи ні.  Тому зосередимо увагу на усередненому поняттю бюджету та вартості за «м2», куди входить комплекс робіт або матеріалів. Усереднена вартість за «м2» завжди рахується по підлозі. Тобто, береться загальна сума, витрачена на етап і ділиться на площу приміщення. Косметичний та частковий ремонт до розгляду ми брати не будемо.

Показник середньоринкової вартості за «м2», вираховується на основі досвіду вже виконаних ремонтів, і в цілому відображає реальну ситуацію по вартості на ринку, в залежності від категорії складності ремонту.

Найдорожчими у виконанні приміщеннями є санвузли та кухня. Тут багато інженерних систем, плитки, сантехніки, що дорого коштують. Тому, чим більша площа квартири, тим менша вартість за «м2» при аналогічних рішеннях. Іншими словами, вартість «м2»  ремонту однокімнатної квартири, де санвузол та кухня займають третину площі, буде вищою, ніж в трикімнатній квартирі, де на них припадає значно менше площі.

Середня вартість ремонту в м. Київ:

 Ремонт Стандарт або Економ дол/м2Дизайнерський ремонт дол/м2Преміум ремонт дол/м2
Чорнові роботи50-6080-100Від 200
Чорнові матеріали50-60  70-80Від 100
Чистові роботи70-8090-120Від 180
Чистові матеріали100-110120-300Від 300
Меблі, двері, текстиль170-190200-250Від 300
Техніка100-120  130-200Від 200
Разом540 – 620690-1050Від 1280

Розділення на категорії досить умовне але в цілому відображає загальну картину. 

«Економ ремонт» або «Ремонт Стандарт» – це ремонт, в якому основний акцент все ж таки віддається вартості, проте без втрати якості. Тобто, такий ремонт виглядає сучасно, але має певні компромісні рішення у своєму складі.  В такому ремонті, як правило:

  • використовуються штучні аналоги натуральних матеріалів такі як ламінат, вініл, ДСП столешні і т.д;
  • використовуються дешевші технічні рішення (дешевші будівельні суміші та матеріали). Наприклад, натяжна стеля замість стелі із гіпсокатону;
  • використовуються прості проектні рішення, без суттєвого використання декоративних ніш, підсвіток, меблевих панелей і т.д;
  • використовуються маловідомі бренди меблів, освітлення та сантехніки.

Дуже часто такий вид ремонту замовляється на квартири під здачу в оренду, на продаж чи в умовах обмеженого бюджету.  Тобто, це достойний ремонт, який відповідає поняттю «ціна/якість». Нижче вказаних цінових рамок, зазвичай йде втрата або візуальної складової, або якості.

«Дизайнерський ремонт» – це ремонт, в якому акцент зміщується на візуальну складову. При виборі рішень, питання вартості вже не таке важливе і замовник готовий переплачувати за красу та зручність. В дизайнерському ремонті:

  • переважно використовуються більш натуральні та екологічні матеріали (паркет, натуральне каміння, МДФ);
  • використовуються більш складні інженерні рішення (фільтри для води, датчики антипотопу, вбудовані акустичні системи, автоматизація освітлення і т.д.);
  • використовуються складні проектні рішення з увагою до деталей та декору;
  • використовуються відомі бренди меблів, освітлення та сантехніки.

«Преміум ремонт» –  це ремонт, я якому немає меж фантазії. Тут максимально використовуються  індивідуальні рішення та побажання замовника. Реалізація мрій і індивідуальних побажань – пріоритет, вартість другорядна.

Проблема сприйняття вартості

У деяких людей, вказані цифри можуть викликати здивування і нерозуміння, звідки такі суми беруться.  І часто буває так, що звернувшись до спеціалістів з комплексного ремонту, і почувши орієнтири по вартості вказані за «м2» люди думають, що там сховані надприбутки і ціна «роздута». Потім знаходяться майстри, які не прорахувавши повний кошторис, а показавши декілька основних розцінок, починають виконувати роботи. Проте, під час виконання, з’являються все нові і нові позиції, об’єм робіт постійно росте і в результаті вартість перевищує всі очікування, і настає розчарування та стресова ситуація. А під кінець, підрахувавши всі витрати, вартість може виявитись навіть вищою, ніж ту яку озвучували фахівці при комплексному розрахунку всього кошторису.

Висновок

Вартість ремонту квартири значно залежить від кількості робіт, що потрібно виконати, вибору матеріалів, розміру квартири, рівня якості ремонту та регіону, де знаходиться квартира.

Щоб точніше розрахувати вартість ремонту, рекомендуємо спочатку замовити розробку дизайн-проекту, де будуть враховані ваші побажання та бюджет. Потім, на основі проекту, можна без проблем розрахувати орієнтовну вартість реалізації, скориставшись послугами фахівців з комплексного ремонту. Це дасть вам змогу максимально точно зрозуміти остаточну вартість.

Отримати прорахунок вартості

Залиште свої контактні дані, і ми незабаром зв’яжемося з вами

Отримати прорахунок вартості